Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Przekaż 1% podatku - swój 1% dobra

› Społeczeństwo ponad rok temu    8.02.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Przekaż 1 % podatku mieszkańcom powiatu gostyńskiegoPrzekaż 1 % podatku mieszkańcom powiatu gostyńskiego fot. Życie Gostynia

- Dziękuję, że o nas pamiętacie – słyszę w słuchawce. Drodzy rodzice, nie ma w tym nic niezwykłego! To wy jesteście tymi, którym należy dziękować – za cierpliwość, troskę i niesamowitą miłość, którą obdarzacie swoje dzieci. Te duże i te małe. Te, które dopiero się narodziły, ale i to, które już dawno przekroczyły osiemnasty rok życia. Co roku informujecie nas o postępach, radościach i małych kroczkach ku zdrowiu. Podkreślacie, jak wielką rolę mają pieniądze, przekazane z 1% podatku.

 

Nie zawsze udaje się zrealizować założenia, które stawiacie sobie na dany rok. Czasem w waszych głosach słychać nutkę smutku, ale my wierzymy w moc ludzi, w ich dobre serca i siłę medialnego przekazu. Dlatego w tym roku, po raz kolejny prosimy o przekazywanie 1% podatku na rzecz mieszkańców naszego powiatu lub tych, którzy w jakiś sposób są z nim związani. Nas nic to nie kosztuje, a tym osobom daje możliwość zakupu leków, skorzystania z dodatkowej rehabilitacji, turnusu lub jest to po prostu obecność rodziców przy szpitalnym łóżku, gdy kolejny zabieg odywa się w szpitalu, z dala od domu.

Ciężko wybrać jedną osobę, której nazwisko zechcemy wpisać na formularzu podatkowym. Wierzymy jednak, że zrobicie to zgodnie z podpowiedzią własnego serca. Zdjęcia wraz z numerem KRS i opisem publikujemy także w specjalnie utworzonymwydarzeniu na Facebooku "Przekażę 1% podatku dla osób z powiatu gostyńskiego" - ZOBACZ TUTAJ.

Należy pamiętać, iż 1% to nie jest darowizna. Każdy polski podatnik może samodzielnie zadecydować, do kogo trafi część podatku dochodowego, który powinien zapłacić państwu. Ta część podatku nie idzie z naszej kieszeni. Jeśli nie zdecydujemy się na przekazanie 1%, podatek za dany rok trafi do państwowej kasy.


Przekaż potrzebującym 1%!!!!
Przy wypełnianiu formularza PIT-37 pamiętaj o wypełnieniu rubryki nr 124 wpisując nr KRS, natomiast w pkt. 126: cel szczegółowy 1%. Tutaj należy wpisać najpierw uwaga! numer, a dopiero potem nazwisko lub pseudonim konkretnej osoby.

Należy pamiętać, iż 1% to nie jest darowizna. Dzięki takiemu prawu, każdy polski podatnik może samodzielnie zadecydować, do kogo trafi część podatku dochodowego, który powinien zapłacić państwu. Ta część podatku nie idzie z naszej kieszeni. Jeśli nie zdecydujemy się na przekazanie 1%, podatek za dany rok trafi do państwowej kasy.

 


Do pobrania: Tabela z danymi osób, którym można przekazać 1 % podatku


 

 

 

 

 

 

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!