Dostosuj wydruk

Lista osób, na które można przekazać 1% podatku

Lista osób, na które można przekazać 1% podatku

Przekaż 1% podatku osobom potrzebującym. W naszym artykule skupiamy się głównie na osobach z terenu powiatu gostyńskiego, ale na naszej liście znajdziecie pojedyncze osoby, które mimo że mieszkają poza jego granicami, są z nim związane – mają tu rodziny lub kiedyś mieszkały w okolicy.

 

Z akcją informacyjną ruszyliśmy około dziesięć lat temu. Wtedy na naszej liście widniało kilka nazwisk. Dziś jest ich o wiele, wiele więcej. Co roku informujecie nas o małych kroczkach na drodze do samodzielności waszych dzieci – tych mniejszych - dopiero co narodzonych, młodzieży i tych dorosłych. Obserwujemy, jak rosną wręcz „na naszych oczach”, bo niektórzy są z nami od samego początku. W rozmowach telefonicznych podkreślacie wagę 1%, który pozwala wyjechać na kolejny turnus lub skorzystać z dodatkowej rehabilitacji. Wierzymy w siłę medialnego przekazu, dobre serca i świadomość naszych czytelników, dlatego po raz kolejny prosimy o przekazywanie 1% podatku na rzecz mieszkańców naszego powiatu lub tych, którzy w jakiś sposób są z nim związani. Nas nic to nie kosztuje, a tym osobom daje możliwość zakupu leków, skorzystania z dodatkowej rehabilitacji, turnusu lub jest to po prostu obecność rodziców przy szpitalnym łóżku, gdy kolejny zabieg odbywa się w szpitalu, z dala od domu.

Być może na liście odnajdziecie swoich sąsiadów, znajomych, rodzinę, a może wybierzecie daną osobę zgodnie z głosem serca. 


Przekaż potrzebującym 1%!!!!
Przy wypełnianiu formularza PIT-37 pamiętaj o wypełnieniu rubryki nr 124 wpisując nr KRS, natomiast w pkt. 126: cel szczegółowy 1%. Tutaj należy wpisać najpierw uwaga! numer, a dopiero potem nazwisko lub pseudonim konkretnej osoby.

Należy pamiętać, iż 1% to nie jest darowizna. Dzięki takiemu prawu, każdy polski podatnik może samodzielnie zadecydować, do kogo trafi część podatku dochodowego, który powinien zapłacić państwu. Ta część podatku nie idzie z naszej kieszeni. Jeśli nie zdecydujemy się na przekazanie 1%, podatek za dany rok trafi do państwowej kasy.

 


Do pobrania: Tabela z danymi osób, którym można przekazać 1 % podatku


 

 

 

 

 

 

 

autor: Anna Twardowska

Źródło:

Dodano: 2019.03.13

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00