Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Julka bardzo chciała tam być

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    17.11.2017
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Koncert charytatywny dla Julii Mikołajczak z GostyniaKoncert charytatywny dla Julii Mikołajczak z Gostynia fot. A. Twardowska

- Julka bardzo chciała tu być, ale nie mogła. Obawiamy się infekcji, wtedy nie mogłaby mieć podanego leku. Jutro wyjeżdżamy do Belgii na kolejną dawkę, przed nami 1 000 kilometrów – mówił Damian Mikołajczak tuż przez rozpoczęciem koncertu.

 

Dzisiaj w GOK „Hutnik” odbyła się charytatywna impreza, podczas której zbierano środki na leczenie Julki Mikołajczak. Ta 9 – letnia mieszkanka Gostynia od urodzenia walczy z SMA, czyli rdzeniowym zanikiem mięśni.

Pomysłodawcą spotkania był Paweł Jakub Wojtasiewicz, śpiewak operowy i instrumentalista z Poznania. Na scenie wystąpił wraz ze swoimi uczniami. Nad całością czuwało gostyńskie Stowarzyszenie „Dziecko”. - Julce na początku dawali trzy, cztery lata życia – wspominał tata dziewczynki w rozmowie z naszym portalem. Teraz lekarze i fizjoterapeuci nie mogą uwierzyć, jaką siłę w sobie posiada i jak dzielnie walczy o swoje zdrowie, razem ze swoimi rodzicami. 

Podczas dzisiejszego spotkania, wykonano utwory w większości z repertuaru rozrywkowego. Znalazło się też trochę klasyki i improwizacji. Słuchacze usłyszeli między innymi „Moje serce to jest muzyk” z repertuaru Ewy Bem, czy „You raise me up” Josha Grobana. - Drodzy państwo, nie bójcie się swoich emocji. To jest koncert dedykowany Julce i cieszę się ogromnie, że wraz z moimi podopiecznymi, mogę ten koncert wykonać – mówił Paweł Jakub Wojtasiewicz.

Jak możesz pomóc? Zobacz TUTAJ.

Więcej o charytatywnym koncercie we wtorkowym Życiu Gostynia.

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Jaro
  ponad rok temu 1
  Super. Piękna sprawa. Bardzo chętnie poszedł bym jeszcze raz. Szkoda tylko że gostyniacy dali ciała i się nie pojawili tylko wybrali bar lub siedzenie w domu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji