Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
komentowane oceniane czytane

Lista osób, na które można przekazać 1% podatku

› Społeczeństwo ponad rok temu    13.03.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Przekaż swój 1% podatku Przekaż swój 1% podatku  fot. Fotomontaż/arch. prywatne

Przekaż 1% podatku osobom potrzebującym. W naszym artykule skupiamy się głównie na osobach z terenu powiatu gostyńskiego, ale na naszej liście znajdziecie pojedyncze osoby, które mimo że mieszkają poza jego granicami, są z nim związane – mają tu rodziny lub kiedyś mieszkały w okolicy.

 

Z akcją informacyjną ruszyliśmy około dziesięć lat temu. Wtedy na naszej liście widniało kilka nazwisk. Dziś jest ich o wiele, wiele więcej. Co roku informujecie nas o małych kroczkach na drodze do samodzielności waszych dzieci – tych mniejszych - dopiero co narodzonych, młodzieży i tych dorosłych. Obserwujemy, jak rosną wręcz „na naszych oczach”, bo niektórzy są z nami od samego początku. W rozmowach telefonicznych podkreślacie wagę 1%, który pozwala wyjechać na kolejny turnus lub skorzystać z dodatkowej rehabilitacji. Wierzymy w siłę medialnego przekazu, dobre serca i świadomość naszych czytelników, dlatego po raz kolejny prosimy o przekazywanie 1% podatku na rzecz mieszkańców naszego powiatu lub tych, którzy w jakiś sposób są z nim związani. Nas nic to nie kosztuje, a tym osobom daje możliwość zakupu leków, skorzystania z dodatkowej rehabilitacji, turnusu lub jest to po prostu obecność rodziców przy szpitalnym łóżku, gdy kolejny zabieg odbywa się w szpitalu, z dala od domu.

Być może na liście odnajdziecie swoich sąsiadów, znajomych, rodzinę, a może wybierzecie daną osobę zgodnie z głosem serca. 


Przekaż potrzebującym 1%!!!!
Przy wypełnianiu formularza PIT-37 pamiętaj o wypełnieniu rubryki nr 124 wpisując nr KRS, natomiast w pkt. 126: cel szczegółowy 1%. Tutaj należy wpisać najpierw uwaga! numer, a dopiero potem nazwisko lub pseudonim konkretnej osoby.

Należy pamiętać, iż 1% to nie jest darowizna. Dzięki takiemu prawu, każdy polski podatnik może samodzielnie zadecydować, do kogo trafi część podatku dochodowego, który powinien zapłacić państwu. Ta część podatku nie idzie z naszej kieszeni. Jeśli nie zdecydujemy się na przekazanie 1%, podatek za dany rok trafi do państwowej kasy.

 


Do pobrania: Tabela z danymi osób, którym można przekazać 1 % podatku


 

 

 

 

 

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!