Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Postawmy Kacperka na nogi

› Sport i rekreacja ponad rok temu    18.01.2019
Anna Twardowska
komentarzy 2 ocen 2 / 100%
A A A
Kacperek ma pięć lat i uczęszcza do przedszkola w Łęce WielkiejKacperek ma pięć lat i uczęszcza do przedszkola w Łęce Wielkiej fot. Arch. prywatne

Kacperek jest radosnym, ciekawym życia chłopcem. Wszystko musi dotknąć, zobaczyć i ma „tysiąc pytań do”. - Buzia mu się zamyka, gdy idzie spać, a otwiera od razu, gdy wstaje. W ciągu dnia nie rozmawia tylko wtedy, gdy je – śmieje się Ewelina Włodarczyk, mama pięciolatka z Żytowiecka.

 

Patrząc na jego uśmiechniętą twarz nikt nie zauważa choroby. Intelektualnie chłopiec rozwija się prawidłowo, jednak problemy ruchowe są olbrzymie. Kacper od urodzenia zmaga się z wzmożonym napięciem mięśniowym, a niedawno stwierdzono u niego mózgowe porażenie dziecięce. Choroba uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie chłopca. Nie chodzi, samodzielnie nie siedzi. Efekty rehabilitacji są już widoczne, ale postawienie go na nóżki jest jeszcze długą drogą rehabilitacji.

Od pierwszych miesięcy życia chłopiec przechodził rehabilitację, wszystko szło w bardzo dobrą stronę. Dziecko przemieszczało się, pełzało, kulało, były próby raczkowania. Gdy miał 1,5 roku, zaczął się dusić. Okazało się, że to krztusiec, który mocno zahamował postępy w rozwoju malucha. Aktualnie Kacper ma pięć lat. Potrzebuje środków finansowych na rehabilitację i turnusy. Państwo Włodarczykowie mają ulubiony ośrodek w Warszawie, do którego regularnie jeżdżą z synkiem co dwa, trzy miesiące. Wiedza zdobyta w ośrodku pomogła w walce z przykurczami mięśni. - Kacper na bieżąco jest rozciągany. W Warszawie mnie wyszkolili, nauczyli mnie, jak to się robi, żeby dziecku nie zaszkodzić, a pomóc – wyjaśnia pani Ewelina. Z pomocą przyszli też gostyńscy fizjoterapeuci, którzy uczyli prawidłowych wzorców. Odtąd Kacper przesypia noce, już nie płacze w nocy z bólu.

9 lutego w hali OSiR w Poniecu odbędzie się sportowe wydarzenie, z którego dochód przeznaczony będzie na rehabilitację Kacpra. O godz. 9.30 wystartuje charytatywny turniej piłki nożnej „Razem z Kacperkiem w drodze do samodzielności”. Pomysłodawcą i organizatorem całego przedsięwzięcia jest Błażej Kluczyk, były zawodnik m. in. Krobianki Krobia czy Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. Do niedawna był też trenerem Lecha Poznań. Podczas turnieju w Poniecu, będzie możliwość wylicytowania oryginalnych koszulek sportowców oraz różnego rodzaju gadżety, m. in. koszulki znanych sportowców - Anity Włodarczyk, Roberta Gumnego czy żużlowcy Unii Leszno. Możliwe, że pojawi się także koszulka Robbena z Bayernu Monachium z autografem sportowca. Drużyny (maksymalnie 10-osobowe) mogą się zgłaszać do udziału. Wpisowe to 150 zł za drużynę (maksymalnie w turnieju zagra ich dziesięć). Zapisać można się pod numerem telefonu 724 721 506 do 5 lutego 2019 roku.

- Każdy mieszkaniec, który chce pomóc Kacperkowi, a przy okazji spędzić miło czas, powinien przyjść na nasz turniej. Czeka go wiele niespodzianek. Nikt, kto przyjdzie, na pewno nie będzie tego żałował – zapowiada Błażej Kluczyk, organizator.

Na Kacperka można przekazać 1% podatku:

KRS 0000 1864 34

cel: Kacper Włodarczyk 500/W

Czytaj także: Będą walczyć o zwycięstwo i zdrowie dzieci. 

 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ 5000
ponad rok temu ocena: 100%  3
Niesamowita rodzina
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 5oo
ponad rok temu ocena: 100%  2
Wspaniały chłopiec i jeszcze wspanialsi rodzice.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ewa
ponad rok temu ocena: 100%  1
popieram w 100%%% . Rodzice mają ogromne serducha pełne miłości i ciepła:)