Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Serduszko Zosi nie rozwija się prawidłowo

› Społeczeństwo ponad rok temu    20.11.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Zosia Walkowiak potrzebuje pomocyZosia Walkowiak potrzebuje pomocy fot. Arch. prywatne

Maleńka Zosia przyszła na świat nieco ponad tydzień temu. Od pierwszych chwil walczy, bo jej serduszko nie jest w pełni zdrowe. Czekają ją skomplikowane operacje. Państwo Paulina i Adam Walkowiakowie mieszkają w Czeluścinie (gm. Pępowo). Ich szczęście przyszło na świat 12 listopada 2018 roku przez cesarskie cięcie w Szpitalu Bielańskim w Warszawie. Zamiast radości – tej chwili towarzyszył niepokój.

 

W dwudziestym tygodniu ciąży u dziecka stwierdzono wadę serca HLHS (ewolucyjny zespół niedorozwoju lewej części serca). - O wadzie dowiedzieliśmy się na badania prenatalnych, na które wysłał nas nasz ginekolog i dzięki jego bystremu oku zauważył, że z serduszkiem jest coś nie tak – mówi Adam Walkowiak, tata Zosi.

Zosia przyszła na świat w 40. tygodniu ciąży. Otrzymała 8 punktów w skali Apgar i ważyła 3 350 g. - Była duża i silna. Gdy ją zobaczyliśmy, popłynęły łzy. Serce kroiło się, gdy podłączyli Zosię pod wszystkie aparatury, ale obyło się bez komplikacji – mówi tata.

Po szeregu badań, lekarze poinformują, co dalej. Zosię czekają trzy skomplikowane operacje. Rodzice zarzekają się, że będą walczyć. - Musimy mieć siły dla maleństwa bez względu na wszystko. Rodzina modli się za naszą maludę i wspiera nas z całych sił – mówi tata Zosi. Państwo Walkowiakowie proszą o pomoc. Potrzebne są środki, które zapewnią ich córeczce leczenie i rehabilitację.

Całą historię znajdziecie w bieżącym Życiu Gostynia. 


Jak można pomóc? 

Wpłacając dowolną kwotę:

Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej

ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa

17 1160 2202 0000 0000 8297 2843


Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272

SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: Zofia Walkowiak


W okresie rozliczeniowym będzie można przekazać na Zosię 1% swojego podatku:

KRS 0000266644

cel szczegółowy: Zofia Walkowiak

Czytaj także: Filip chce żyć aktywnie. 

Aktualizacja, 30 listopada 2018:

Bardzo przykre informacje. Maleńka Zosia jest już w gronie aniołków. Dziękujemy za wasze dobre chęci, wpłaty i udostępnienia. Rodzicom składamy wyrazy współczucia.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Michasio
ponad rok temu 1
[*] (*) [*]
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji